Šiuo metu, vienos populiariausių priemonių padedančių koreguoti raukšles yra hialurono ir botulino injekcijos, tačiau pastebime jog pacientai dažnai neskiria, kada naudojamas botulino toksinas ir kada hialurono užpildai. Pacientams visada patariame ir plačiau papasakojame apie šiuos užpildus. Tad šiandien trumpai pakalbėsime ir šia tema.

Botulino toksinas yra neurotoksinis baltymas, kurį produkuoja bei išskiria bakterijos (Clostridium Botulinum). Šis baltymas yra naudojamas laikinai atpalaiduoti veido raumenis, kuriems dirbant išsivysto smulkios, o kartais net ir gilios raukšlės.

Botulino injekcijos gali būti naudojamas ne tik estetinėje medicinoje, bet ir ligų gydymui, tokių kaip hiperhidrozė (gausus prakaitavimas) ar migrena. Pagrindinės botulino toksino taikymo sritys estetinėje medicinoje tai: veidas (kakta, juoko raukšlės, antakių, nosies sritys), kaklas (odos stangrinimui), „gummy smile” (liet. „dantenų šypsenos”) korekcijai.

Tuo tarpu hialurono injekcijos naudojamos veido raukšlių užpildymui bei suglebusios odos atkūrimui. Nuo pat gimimo mūsų organizme yra pakankamai hialurono rūgšties, tačiau senstant hialurono atsargos mažėja, oda tampa mažiau stangri, todėl formuojasi raukšlės. Oda taip pat tampa sausesnė, plonesnė bei mažėja jos atsistatymo galimybės. Į odą švirkščiant hialurono užpildus, naikinamos ir smulkios, ir gilios raukšlės.

 

Klauskite