Gydytoja dietologė Rasa Dovidavičienė

Specializacija
Mitybos korekcija prieš ir po operacijų, taip pat sergant įvairiomis lėtinėmis ligomis, individualaus mitybos plano sudarymas

 

Licencija
MPL-25693 gydytoja dietologė 

 

Kalbos
Lietuvių, anglų

 

NEWMAN klinikoje gydytoja konsultuoja vaikus, paauglius ir suaugusius sveikos ir dietinės mitybos, svorio korekcijos klausimais. Konsultuoja pacientus prieš ir po įvairių chirurginių operacijų, tame tarpe ir po skrandžio mažinimo operacijų, taip pat sergant gastroenterologinėmis ligomis (gastroezofaginiu refliuksu, celiakija, opiniu kolitu, Krono liga, cistine fibroze, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa), širdies ir kraujagyslių (hipertenzija, dislipidemija, širdies nepakankamumu), endokrininės sistemos (diabetu, anemija), dermatologinėmis (dermatitu, dilgeline), reumatologinėmis (podagra), psichikos (bulimija, anoreksija) ir onkologinėmis ligomis. Gydytoja aptaria mitybos korekcijos principus, būtinus gyvenimo būdo ir elgsenos pokyčius. Esant poreikiui ir atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę gydytoja sudaro individualias mitybos rekomendacijas.

Mokslai
2012 – 2018 m. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Medicinos fakultetas – Medicina. 
2017 m. gegužės mėn. Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencijoje Gastroenterologijos klinikoje pristatytas mokslinis darbas „Įvairių veiksnių įtaka funkcinių obstipacijų pasireiškimui Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto studentų tarpe”. 
2018 – 2019 m. Kauno kolegijos medicinos fakulteto dietetikos programos farmakologijos ir dietologijos pagrindų lektorė. 
2018 – 2019 m. LSMU LKK medicinos gydytoja, dietologijos programos rezidentė. 
2019 – 2021 m. LSMU LKK medicinos gydytoja, vyresnioji dietologijos programos rezidentė. 

Kvalifikacijos tobulinimas
2018 m. dalyvavimas konferencijoje „The World of Gut Microbiome – multiple functions in health and disease“. 
2018 m. dalyvavimas konferencijoje „STOP nutukimui“. 
2018 m. dalyvavimas konferencijoje „Probiotikai ir sveikata“. 
2019 m. dalyvavimas konferencijoje „Augalinė mityba- iššūkiai ir sprendimai“, „Ekspertų rekomendacijos ir patirtis gydant su skrandžio rūgšties sekrecija susijusias ligas bei H. pylori infekciją“ ir „Naujausios klinikinės mitybos gairės“. 

Klauskite