Konsultuoja
Gydytoja endokrinologė, med. dr. Dalia Daukšienė
Registruotis

Endokrininė sistema

tai viena iš pagrindinių žmogaus organizmo sistemų, valdančių viso organizmo veiklą. Endokrininę sistemą sudaro ir skirtingus hormonus gamina hipofizė, skydliaukė, antinksčiai, kasa, sėklidės, kiaušidės ir kitos skirtingose kūno vietose išsidėsčiusios liaukos.

Labai dažnai endokrininės ligos yra dažna prastos savijautos priežastis. Endokrininės sistemos funkcijų sutrikimai gali paliesti ir jauno, tiek ir vyresnio amžiaus žmones.

Endokrinologiją apima dažniausiai pasitaikantys susirgimai:

  • Diabetas.
  • Osteoporozė.
  • Nutukimas.
  • Metabolinis sindromas.
  • Įvairios skydliaukės ligos.

Endokrininiai sutrikimai gali neigiamai veikti žmogaus bendrą savijautą, jo darbingumą, psichologinę būseną, širdies veiklą. Daugelis žmonių nė neįtaria, kad serga endokrininėmis ligomis, todėl rekomenduojama reguliariai lankytis pas gydytoją endokrinologą ir pasitikrinti, ar Jūsų endokrininė sistema veikia tinkamai.

NEWMAN klinikoje gydytojas endokrinologas konsultuoja ir gydo pacientus esant nutukimui, menstruacijų ciklo sutrikimams, nevaisingumui, sergant skydliaukės ligomis, cukriniu diabetu, antinksčių ligomis, osteoporoze, nėščiųjų diabetu, hipofizės patologija, esant padidėjusiam plaukuotumui ar atvirksčiai – plaukų slinkimui. Konsultacijos metu mūsų klinikoje gydytojas endokrinologas atlieka skydliaukės ultragarsinį tyrimą, paskiria ir įvertina kraujo tyrimus, atsižvelgiant į atliktus tyrimus skiria gydymą.

Skydliaukės ultragarsinis tyrimas

Tai dažniausiai naudojamas skydliaukės pakitimų vertinimo metodas, suteikiantis labai daug informacijos apie skydliaukę – jos formą, struktūrą, dydį, esančius mazgus. Pasitelkus ultragarso pagalbą, galima atlikti ir rastų darinių biopsiją.

Turite klausimų, o galbūt norite užsiregistruoti gydytojo endokrinologo konsultacijai? ai padaryti galite su mumis susisiekę telefonu, arba patogiai užpildę trumpą registracijos formą mūsų svetainėje: registracija specialisto konsultacijai

Klauskite