Konsultuoja
Nutukimo chirurgas, prof. med. dr. Antanas Mickevičius
Registruotis

Holistinė filosofija

NEWMAN Bariatric klinikos komanda supranta sąsają tarp žmogaus sveikatos, geresnės gyvenimo kokybės ir laimės, pasitikėjimo savimi. Todėl į teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, mes žiūrime iš holistinės pusės. Mūsų klinikoje siūlome profesionalų, sudėtinį kovos su viršsvoriu planą. Pas mus chirurginis nutukimo gydymas neatsiejamas nuo dietologo, endokrinologo, psichoterapeuto ir kitų profesionalių specialistų pagalbos.

NewYou operacijos programos

Nutukimo (bariatrinė) chirurgija – šiandien vienas veiksmingiausių ilgalaikių viršsvorio gydymo būdų. Tikime, kad kiekvieno paciento kelias į sveikesnį ir subalansuotą gyvenimą gali būti harmoningas. Tam svarbu pasirinkti tinkamus specialistus, kurie jus lydės visą gydymo kelią – nuo tyrimų iki pooperacinės priežiūros. Turėdami ilgalaikę tarptautinę patirtį bariatrijos srityje, savo pacientams parengėme svorio mažinimo programas, kurios paremtos mūsų specialistų žiniomis, išsamiais mediciniais tyrimais, todėl NEWMAN Bariatric klinikoje Jūsų laukia NewYou asmeninė operacijos programa prieš operaciją ir NewYou reabilitacijos programa po operacijos. Tam subūrėme savo srities specialistus ir produktus, kurie Jus lydės naujoje pokyčių kelionėje:

 • Asmeninis operacijos koordinatorius.
 • Nutukimo (bariatrinis) chirurgas.
 • Gydytojas dietologas.
 • Gydytojas endokrinologas.
 • Psichologas.
 • Plastikos chirurgas.
 • Sporto specialistas.
 • Specializuoti produktai po operacijos.

Skrandžio mažinimo operacijų tipai

Kovos su viršsvoriu kelias prasideda nuo konsultacijos su gydytoju. Didžiuojamės, kad mūsų komandoje dirba Lietuvoje ir užsienyje pripažintas nutukimo chirurgas prof. med. dr. Antanas Mickevičius. Profesorius yra sukaupęs daugiau nei 20 metų patirtį nutukimo chirurgijos srityje, atilkęs virš 6000 operacijų Lietuvos ir Didžiosios Britanijos ligoninėse. NEWMAN Bariatric klinikoje prof. med. dr. Antanas Mickevičius atlieka visas pasaulyje pripažintas skrandžio mažinimo operacijas:

 • Laparoskopinė skrandžio apylanka.
 • Laparoskopinė skrandžio rezekcija.
 • Estetinė bikini linijos laparoskopinė skrandžio rezekcija.
 • Laparoskopinė skrandžio plikacija.
 • Revizinė skrandžio mažinimo operacija.

Laparoskopinė skrandžio apylankos operacija (angl. k. Gastric Bypass)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

Viena populiariausių ir efektyviausių skrandžio mažinimo operacijų – skrandžio apylanka. Šios operacijos metu suformuojamas naujas, mažesnis skrandelis, jis atjungiamas nuo didžiojo skrandžio. Be to, sukuriama apylanka, kurios dėka slenkantis maistas aplenkia likusią dalį skrandžio ir dalį  plonųjų žarnų. Į naują mažą skrandelį telpa nedaug maisto – Jūs greičiau pajusite sotumo jausmą, suvalgysite mažiau. Be to, sutrumpėjęs žarnynas įsisavina santykinai mažiau maisto medžiagų. Ši operacija rekomenduojama pacientams turintiems gastroezofaginį refliuksą ir cukrinį diabetą. Svorio kritimas po skrandžio apylankos operacijos būna greitesnis, negu po kitų operacijų. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog tai efektyviausia procedūra siekiant užtikrinti ilgalaikį viršsvorio netekimą. Norint pasiekti geriausio rezultato, po operacijos labai svarbu susiformuoti naujus mitybos įpročius.

Skrandžio rezekcija (angl. k. Gastric Sleeve)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

NEWMAN Bariatric klinikoje atliekama ir populiaroji „rankovės“ operacija. Taip ši operacija pavadinta dėl to, kad jos metu chirurgas suformuoja naują, mažesnį ir siauresnį skrandį, kuris savo forma primena rankovę (vamzdelį). Jos metu pašalinama apie 70–80 % skrandžio tūrio, tad maisto porcijos po operacijos ženkliai sumažėja. Skrandžio talpa tampa daug mažesnė, to dėka Jūs suvalgote mažiau, greičiau pajuntate sotumo jausmą. Maistas Jūsų žarnynu slenka natūraliu keliu. Ši operacija rekomenduojama pacientams turintiems cukrinį diabetą. Po šios operacijos būtina kontroliuoti save – stengtis nepersivalgyti, formuoti naujus mitybos įpročius ir laikytis dietologo rekomendacijų.

Estetinė bikini linijos skrandžio rezekcija (angl. k. Bikini Line Gastric Sleeve)

Estetinė bikini linijos skrandžio rezekcija yra identiška įprastai skrandžio rezekcijai, tik šios operacijos metu visi pjūveliai pilvo sienoje atliekami bikini srityje ir vienas – bambos srityje.

Skrandžio plikacija (angl. k. Gastric Plication)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

Šios operacijos metu iš Jūsų skrandžio suformuojamas siauras vamzdelis. Vamzdelio talpa tampa daug mažesnė nei buvusi skrandžio talpa prieš operaciją. To dėka Jūs suvalgote daug mažiau ir greičiau pajuntate sotumo jausmą, maistas žarnynu slenka natūraliu keliu. Esminis skrandžio plikacijos operacijos skirtumas nuo laparaskopinės skrandžio rezekcijos – šios operacijos metu nepažeidžiamas skrandžio vientisumas, skrandžio dalis nepašalinama, vamzdelis suformuojamas siuvant skrandžio sieneles. Atlikus šią operaciją, retai būna pooperacinės komplikacijos.  Esant būtinybei, skrandžio siūlės gali būti išardytos, ko pasekoje Jūsų skrandis sugrįžta į pradinę būseną. Po šios operacijos būtina save kontroliuoti – stengtis nepersivalgyti, nes persivalgius greitai gali atsirasti pykinimas, vėmimas. Lieknėjimas po šios operacijos yra lėtesnis nei po skrandžio apylankos, ar rezekcijos operacijos.

Revizinė skrandžio mažinimo operacija (angl. kRevisional Bariatric Surgery)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

NEWMAN Bariatric klinikoje, prof. med. dr. Antanas Mickevičius atlieka ir itin sudėtingas ir aukštos kvalifikacijos reikalaujamas operacijas – revizines skrandžio mažinimo operacijos.

Atlikus pirminę skrandžio mažinimo operaciją, pvz. skrandžio žiedo operaciją, yra tikimybė, jog pasirinkta operacija nebus efektyvi ir prireiks pakartotinės skrandžio mažinimo operacijos. Kita dažniausia revizinės operacijos priežastis – dėl netinkamos mitybos iššsitampęs skrandis, padidėjęs jo tūris ir nepakankamas svorio kritimas, ar svorio augimas. Todėl, jei Jums buvo atlikta skrandžio žiedo operacija, atliekant revizinę (pakartotinę) skrandžio mažinimo operaciją, žiedas yra pašalinamas ir atliekama skrandžio rezekcijos, arba skrandžio apylankos operaciją. Arba, jeigu Jūsų pirminė operacija buvo skrandžio rezekcija, revizinės operacijos metu gali būti atlikta skrandžio apylankos operacija.

Skrandžio balionas (angl. k. Gastric Balloon)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

Vienas iš neintervencinių svorio mažinimo būdų – intragastrinis skrandžio balionas. Šią procedūrą atlieka gydytojas gastroenterologas. Tai saugus ir efektyvus gydymas, pacientams turintiems viršsvorį, arba nutukimą. Mes naudojame naujausios kartos oru pripučiamą intragastrinį skrandžio balioną, kuris yra implantuojamas į skrandį 6 mėnesiams. Intragastrinio skrandžio baliono naudojimo privalumai: nechirurginis ir minimaliai invazinis svorio mažinimo būdas, balionas pripučiamas oru, oras suteikia lengvumo, o tai palengvina pacientui po procedūrinį laikotarpį (sumažinama pykinimo, vėmimo ir skausmo jutimo rizika), sustiprinta ir itin sandari baliono medžiaga, trumpas baliono implantavimo laikotarpis (apie 15-20 min), palengvinta implantacija (paprasta įdėti ir išimti). Pagrindinis intragastrinio skrandžio baliono privalumas: skrandyje esantis balionas savo tūriu sukelia pilnumo, sotumo jausmą, dėl to pacientas suvartoja mažesnį maisto kiekį, ko pasekoje mažėja svoris. Baliono implantacija ir išėmimas: prieš procedūrą, gydytojas anesteziologas suleis Jums vaistų ir procedūros metu Jūs miegosite. Dar nepripildytas oru balionas, sujungtas su minkštu vamzdeliu yra įkišamas į skrandį pro burną skrandžio endoskopijos metu. Ši paprasta procedūra trunka apie 15-20 minučių. Užpildžius balioną oru, vamzdelis yra ištraukiamas. Pacientas išleidžiamas namo praėjus kelioms valandoms po implantacijos, o tampa darbingas jau sekančią dieną po procedūros. Po 6 mėnesių balionas pašalinimas iš skrandžio. Procedūra yra taip pat nesudėtinga: skrandžio endoskopijos metu į Jūsų skrandį yra įkišamas vamzdelis, kuriuo pagalba ištuštintas balionas yra ištraukiamas. Pacientas išleidžiamas namo praėjus kelioms valandoms po procedūros atlikimo.

Turite klausimų, o galbūt norite užsiregistruoti nutukimo chirurgo konsultacijai? Tai padaryti galite su mumis susisiekę telefonu, arba patogiai užpildę trumpą registracijos formą mūsų svetainėje: registracija specialisto konsultacijai

Klauskite