Konsultuoja
Nutukimo chirurgas, prof. med. dr. Antanas Mickevičius
Registruotis

Holistinė filosofija

NEWMAN Bariatric klinikos komanda supranta sąsają tarp žmogaus sveikatos, geresnės gyvenimo kokybės ir laimės, pasitikėjimo savimi. Todėl į teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, mes žiūrime iš holistinės pusės. Mūsų klinikoje siūlome profesionalų, sudėtinį kovos su viršsvoriu planą. Pas mus chirurginis nutukimo gydymas neatsiejamas nuo dietologo, endokrinologo, psichoterapeuto ir kitų profesionalių specialistų pagalbos.

NewYou operacijos programos

Nutukimo (bariatrinė) chirurgija – šiandien vienas veiksmingiausių ilgalaikių viršsvorio gydymo būdų. Tikime, kad kiekvieno paciento kelias į sveikesnį ir subalansuotą gyvenimą gali būti harmoningas. Tam svarbu pasirinkti tinkamus specialistus, kurie jus lydės visą gydymo kelią – nuo tyrimų iki pooperacinės priežiūros. Turėdami ilgalaikę tarptautinę patirtį bariatrijos srityje, savo pacientams parengėme svorio mažinimo programas, kurios paremtos mūsų specialistų žiniomis, išsamiais mediciniais tyrimais, todėl NEWMAN Bariatric klinikoje Jūsų laukia NewYou asmeninė operacijos programa prieš operaciją ir NewYou reabilitacijos programa po operacijos. Tam subūrėme savo srities specialistus ir produktus, kurie Jus lydės naujoje pokyčių kelionėje:

 • Asmeninis operacijos koordinatorius.
 • Nutukimo (bariatrinis) chirurgas.
 • Gydytojas dietologas.
 • Gydytojas endokrinologas.
 • Psichologas – psichoterapeutas.
 • Plastikos chirurgas.
 • Masažo specialistas.
 • Sporto specialistas.
 • Specializuoti produktai po operacijos.

Skrandžio mažinimo operacijų tipai

Kovos su viršsvoriu kelias prasideda nuo konsultacijos su gydytoju. Didžiuojamės, kad mūsų komandoje dirba Lietuvoje ir užsienyje pripažintas nutukimo chirurgas prof. med. dr. Antanas Mickevičius. Profesorius yra sukaupęs daugiau nei 20 metų patirtį nutukimo chirurgijos srityje, atilkęs virš 6000 operacijų Lietuvos ir Didžiosios Britanijos ligoninėse. NEWMAN Bariatric klinikoje prof. med. dr. Antanas Mickevičius atlieka visas pasaulyje pripažintas skrandžio mažinimo operacijas ir kitus, mažiau intervencinius nutukimo gydymo būdus:

 • Laparoskopinė skrandžio apylanka.
 • Laparoskopinė skrandžio rezekcija.
 • Estetinė bikini linijos laparoskopinė skrandžio rezekcija.
 • Laparoskopinė skrandžio plikacija.
 • Revizinė skrandžio mažinimo operacija.
 • Intragastrinio skrandžio baliono implantacija.

Laparoskopinė skrandžio apylankos operacija (angl. k. Gastric Bypass)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

Viena populiariausių ir efektyviausių skrandžio mažinimo operacijų – skrandžio apylanka. Šios operacijos metu suformuojamas naujas, mažesnis skrandelis, jis atjungiamas nuo didžiojo skrandžio. Be to, sukuriama apylanka, kurios dėka slenkantis maistas aplenkia likusią dalį skrandžio ir dalį  plonųjų žarnų. Į naują mažą skrandelį telpa nedaug maisto – Jūs greičiau pajusite sotumo jausmą, suvalgysite mažiau. Be to, sutrumpėjęs žarnynas įsisavina santykinai mažiau maisto medžiagų. Ši operacija rekomenduojama pacientams turintiems gastroezofaginį refliuksą ir cukrinį diabetą. Svorio kritimas po skrandžio apylankos operacijos būna greitesnis, negu po kitų operacijų. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog tai efektyviausia procedūra siekiant užtikrinti ilgalaikį viršsvorio netekimą. Norint pasiekti geriausio rezultato, po operacijos labai svarbu susiformuoti naujus mitybos įpročius.

Skrandžio rezekcija (angl. k. Gastric Sleeve)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

NEWMAN Bariatric klinikoje atliekama ir populiaroji „rankovės“ operacija. Taip ši operacija pavadinta dėl to, kad jos metu chirurgas suformuoja naują, mažesnį ir siauresnį skrandį, kuris savo forma primena rankovę (vamzdelį). Jos metu pašalinama apie 70–80 % skrandžio tūrio, tad maisto porcijos po operacijos ženkliai sumažėja. Skrandžio talpa tampa daug mažesnė, to dėka Jūs suvalgote mažiau, greičiau pajuntate sotumo jausmą. Maistas Jūsų žarnynu slenka natūraliu keliu. Ši operacija rekomenduojama pacientams turintiems cukrinį diabetą. Po šios operacijos būtina kontroliuoti save – stengtis nepersivalgyti, formuoti naujus mitybos įpročius ir laikytis dietologo rekomendacijų.

Estetinė bikini linijos skrandžio rezekcija (angl. k. Bikini Line Gastric Sleeve)

Estetinė bikini linijos skrandžio rezekcija yra identiška įprastai skrandžio rezekcijai, tik šios operacijos metu visi pjūveliai pilvo sienoje atliekami bikini srityje ir vienas – bambos srityje.

Skrandžio plikacija (angl. k. Gastric Plication)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

Šios operacijos metu iš Jūsų skrandžio suformuojamas siauras vamzdelis. Vamzdelio talpa tampa daug mažesnė nei buvusi skrandžio talpa prieš operaciją. To dėka Jūs suvalgote daug mažiau ir greičiau pajuntate sotumo jausmą, maistas žarnynu slenka natūraliu keliu. Esminis skrandžio plikacijos operacijos skirtumas nuo laparaskopinės skrandžio rezekcijos – šios operacijos metu nepažeidžiamas skrandžio vientisumas, skrandžio dalis nepašalinama, vamzdelis suformuojamas siuvant skrandžio sieneles. Atlikus šią operaciją, retai būna pooperacinės komplikacijos.  Esant būtinybei, skrandžio siūlės gali būti išardytos, ko pasekoje Jūsų skrandis sugrįžta į pradinę būseną. Po šios operacijos būtina save kontroliuoti – stengtis nepersivalgyti, nes persivalgius greitai gali atsirasti pykinimas, vėmimas. Lieknėjimas po šios operacijos yra lėtesnis nei po skrandžio apylankos, ar rezekcijos operacijos.

Revizinė skrandžio mažinimo operacija (angl. kRevisional Bariatric Surgery)

Daugiau informacijos: NEWMAN Bariatric Clinic

NEWMAN Bariatric klinikoje, prof. med. dr. Antanas Mickevičius atlieka ir itin sudėtingas ir aukštos kvalifikacijos reikalaujamas operacijas – revizines skrandžio mažinimo operacijos.

Atlikus pirminę skrandžio mažinimo operaciją, pvz. skrandžio žiedo operaciją, yra tikimybė, jog pasirinkta operacija nebus efektyvi ir prireiks pakartotinės skrandžio mažinimo operacijos. Kita dažniausia revizinės operacijos priežastis – dėl netinkamos mitybos iššsitampęs skrandis, padidėjęs jo tūris ir nepakankamas svorio kritimas, ar svorio augimas. Todėl, jei Jums buvo atlikta skrandžio žiedo operacija, atliekant revizinę (pakartotinę) skrandžio mažinimo operaciją, žiedas yra pašalinamas ir atliekama skrandžio rezekcijos, arba skrandžio apylankos operaciją. Arba, jeigu Jūsų pirminė operacija buvo skrandžio rezekcija, revizinės operacijos metu gali būti atlikta skrandžio apylankos operacija.

Skrandžio balionas (angl. k. Gastric Balloon)

Vienas iš mažiau intervencinių svorio mažinimo būdų – intragastrinis skrandžio balionas. Šią procedūrą NEWMAN Bariatric klinikoje atlieka nutukimo chirurgas, prof. med. dr. Antanas Mickevičius. Tai saugus ir efektyvus gydymas, pacientams turintiems viršsvorį, arba nutukimą. Paprastai intragastrinį skrandžio balioną rekomenduojame pacientams, turintiems kūno masės indeksą (KMI) nuo 27 iki 33. Taip pat tiems, kurių KMI yra itin aukštas, todėl šiuo atveju skrandžio balionas yra kaip pagalbinė priemonė, norint sumažinti paciento svorį prieš skrandžio mažinimo operaciją. 

Mes naudojame naujausios kartos JAV sukurtą Allurion intragastrinį skrandžio balioną, kuris yra implantuojamas į skrandį 4 mėnesiams. Tai mokslininkų sukurtas revoliucinis balionas, kuris sukuria jūsų skrandyje sotumo jausmą, mažiau suvartojama maisto, o specialistų priežiūros ir NewYou reabilitacijos programos dėka – pacientui suformuojami nauji mitybos, gyvenimo būdo įpročiai ir taip efektyviai padedama lieknėti. Ši programa veikia net 40 pasaulio šalių!

Allurion intragastrinio skrandžio baliono ir NewYou reabilitacijos programos privalumai:

 • Nechirurginis ir minimaliai invazinis svorio mažinimo būdas.
 • Trumpas baliono implantavimo laikas (apie 20 min.).
 • Palengvinta implantacija: pacientas tiesiog praryja kapsulę, kurioje yra skrandžio balionas su pritvirtintu plonu kateteriu, per kurį balionas pripildomas skysčiu. Realus šios mažos kapsulės dydis atvaizduotas šioje nuotraukoje.
 • Pacientas išleidžiamas namo praėjus kelioms valandoms po implantacijos ir tampa darbingas jau po kelių dienų.
 • Specialistų ir išmaniųjų technologijų pagalba, jūs keisite gyvenimo būdą, nes 6 mėnesių programos metu jus prižiūrės: nutukimo chirurgas, gydytojas dietologas, esant poreikiui ir psichologas, kuris padės jums spręsti emocinį valgymą sukeliančias problemas. Taip pat jums padovanosime išmaniąsias kūno analizės svarstykles. Šių išmaniųjų technologijų pagalba mes lengvai komunikuosime, nes belaidės išmaniosios svarstyklės siųs duomenis jus prižiūrinčiui specialistui, kuris galės sekti rezultatus realiu laiku ir dalintis savo rekomendacijomis.
 • Maždaug po 4 mėnesių balionas savaime išsileis ir natūraliai pasišalins per virškinamąjį traktą be jokios papildomos procedūros.
 • Rezultatai: -14% vidutinis kūno masės sumažėjimas su 6 mėnesių programa.

Intragastrinis skrandžio balionas tai – svorio mažinimo priemonė, padedanti lieknėti jo implantacijos ir programos metu. Pasibaigus 6-šių mėnesių programai, pacientui yra suformuojami nauji mitybos ir gyvenimo būdo įpročiai, tad tolimesni svorio išlaikymo rezultatai priklauso tik nuo paciento motyvacijos.

Endoskopinė skrandžio plikacija (angl. k. Endoscopic Gastric Plication Procedure)

Šią procedūrą rekomenduojame pacientui, kai jo kūno masės indeksas neatitinka kriterijaus, taikomo bariatrinei chirurgijai arba pacientas pageidauja mažiau intervencinės skrandžio mažinimo operacijos. Šios procedūros metu endoskopo ir specialių instrumentų pagalba skrandis yra suplikuojamas (susiuvamas) iš vidaus. Taikant šią metodiką skrandžio tūris sumažinamas iki 70-80%, skrandžio talpa tampa daug mažesnė, mažėja porcijos ir netenkama apie 20% visos kūno masės.  Endoskopinės plikacijos metu išlaikoma žmogaus fiziologija, nepakeičiama vidaus organų struktūra, nesutrikdoma virškinimo sistema ir išlieka galimybė be jokio pjūvio pašalinti skrandį sumažinusią siūlę ir grąžinti jį į pradinę būseną. Kaip ir po laparoskopinės skrandžio plikacijos, po šios procedūros būtina save kontroliuoti – stengtis nepersivalgyti, nes persivalgius greitai gali atsirasti pykinimas, vėmimas. Lieknėjimas po šios procedūros taip pat yra lėtesnis nei po skrandžio apylankos, ar rezekcijos operacijos.

Turite klausimų, o galbūt norite užsiregistruoti nutukimo chirurgo konsultacijai? Tai padaryti galite su mumis susisiekę telefonu, arba patogiai užpildę trumpą registracijos formą mūsų svetainėje: registracija specialisto konsultacijai

Klauskite