Konsultuoja
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Martynas Norkus
Registruotis
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas med. m. dr. Ernest Zacharevskij
Registruotis

Plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija – kuo ji ypatinga?

Neretai sulaukiame klausimo, kuo skiriasi įprastos ir rekonstrukcinės plastinės operacijos? Iš tiesų plastinę chirurgiją apima rekonstrukcinė, bei kosmetinė chirugija. Rekonstrukcinėms plastinės chirurgijos operacijoms priskiriamos estetinės korekcijos, kuriomis atstatoma dėl tam tikrų veiksnių pakitusi kūno dalių funkcija arba jo išvaizda. Tai gali būti perteklinės odos šalinimas dėl svorio netekimo, pokyčiai po gimdymo, būsena po įvairių traumų, įgimti defektai. Kosmetinei grupei priskiriamos operacijos, kurios pagrąžina ir patobulina natūralią kūno išvaizdą. NEWMAN Aesthetic klinikos plastikos chirurgai gali padėti tiek kosmetinės, tiek rekonstrukcinės plastinės chirurgijos klausimais. Visuomet randame sprendimą, kuris išpildo individualius estetinius lūkesčius, išsprendžia sveikatos, funkcijos sutrikimus ir išlaiko Jūsų unikalų grožį.

Kuo galime Jums padėti NEWMAN Aesthetic klinikoje?

Ne be reikalo daugelis pacientų domisi plastine chirurgija Kaune. Būtent čia Lietuvoje išugdoma ir paruošiama didžioji dalis specialistų, kurie vėliau kaupia patirtį tiek gimtojoje šalyje, tiek užsienyje. Strategiškai patogiame Lietuvos mieste įsikūrusi ir privati NEWMAN Aesthetic klinika. Jeigu Jus domina inovatyvi ir šiuolaikinė plastinė chirurgija, estetinės grožio injekcijos, mielai Jūsų lauksime NEWMAN Aesthetic klinikoje, nes mūsų klinikoje atliekamos visos plastinės chirurgijos operacijos ir procedūros:

 • Akių vokų plastika (viršutinių ir apatinių).
 • Atlėpusių ausų korekcija.
 • Antakių pakėlimas.
 • Pagurklio mažinimas.
 • Krūtų didinimas.
 • Krūtų mažinimas.
 • Krūtų pakėlimas.
 • Ginekomastija.
 • Pilvo plastika.
 • Pilvo diastazės korekcija.
 • Šlaunų plastika.
 • Žąstų plastika.
 • Riebalų nusiurbimas.
 • Riebalų persodinimas.
 • Kūno kontūravimas.
 • Perteklinės odos šalinimas po svorio netekimo.
 • Apgamų ir kitų odos darinių šalinimas.
 • Prakaitavimo gydymas injekcijomis.
 • Estetinės botulino injekcijos.

Akių vokų plastika

Akys yra mūsų sielos veidrodis, bet bėgant laikui oda plonėja ir akių grožį ima dengti užkritę vokai, kampučiuose susidaro raukšlelės ir susidaro ,,maišeliai” po apatiniais vokais. Dėl šių pokyčių veidas atrodo pavargęs, o žvilgsnis praradęs gyvybingumą. Taip pat, dėl užkritusių akių vokų gali suprastėti regėjimas, akys greičiau pavargsta. Užkritę vokai gali net tapti ir akies uždegimų bei galvos skausmų priežastimi.  Dėl šių priežasčių ir yra atliekama viršutinių arba apatinių vokų plastika.

Atlėpusių ausų korekcija

Ausų plastinė operacija – vienintelis sprendimas, kai reikia koreguoti atlėpusias ausis, per didelius kaušelius, gilias valtelės formos vageles , ar kitas priežastis. Vaikams atlėpusias ausis galima operuoti nuo 6 metų, nes tuomet ausies dydis dažniausiai nebesikeičia. 

Pagurklio mažinimas (nusiurbimas)

Pagurklio papidėjimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Tą gali įtakoti: paveldėjimas, kaklo bei smakro srities anatominės ypatybės, laikysena, riebalinio audinio perteklius ar odos perteklius (senstant) ir pan. Toks nusiurbimas taikomas jaunesniems žmonėms, kurių oda dar elastinga (šiuo atveju tikėtina, kad oda po nusiurbimo nesuglebs), o pagurklio srityje vyrauja riebalinis audinys.

Veido patempimas (pakėlimas su riebalais)

Apie 30-uosius žmogaus gyvenimo metus riebalų kiekis veide pamažu ima nykti. Būtent riebalai veide palaiko jaunatvišką išvaizdą. Kai tik imame jų netekti, pamažu pradedame senti. Veidas praranda „pilnumą“, pakrenta žemyn, įdumba žandai. Veido patempimas riebalais suteikia jaunatviškumo, žvalumo, atstato veido apimtį, sukurdamas pilnumą. Veidas atrodo ne toks pavargęs, pagerėja odos kokybė.

Krūtų didinimas

Krūtų išvaizdą galima koreguoti dviem būdais: implantais ir naudojant pačios pacientės riebalus. Krūtų didinimo riebalais operacija susideda iš dviejų etapų: liposukcija (riebalų nusiurbimas) ir krūtų didinimas atsiurbtais riebalais. Ši operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Dažniausios vietos, nuo kurių yra nusiurbabiamas riebalų perteklius, tai pilvas, šonai bei šlaunys.

Mamoplastika (krūtų mažinimas moterims)

Krūtų mažinimo operaciją renkasi moterys, kurios dėl per didelės krūtinės patiria fizinį, o kartais ir psichologinį diskomfortą. Dažniausiai tokia operacija domisi pacientės, nešiojančios D-G dydžio liemenėles. Operacijos metu plastikos chirurgas pašalina nereikalingą odą ir po ja esantį audinį, taip sumažinant krūtų dydį ir areolę (rusvą odos plotelį aplink spenelį). Areolė su speneliu yra pakeliami į reikiamą aukštį ir taip yra suformuojama estetiška ir proporcinga krūties forma.

Krūtų pakėlimas

Krūtų pakėlimas – tai procedūra, kurios metu pašalinamas odos perteklius, suformuojamas krūties kontūras, forma, speneliai atstatomi į natūralią poziciją. Tokiu būdu krūtims vėl suteikiama buvusi arba nauja forma. Taip pat, tos pačios operacijos metu krūtų išvaizdą galima pakoreguoti ją padidinat ir panaudojant krūtų implantus arba pačios pacientės riebalus. 

Ginekomastija (krūtų mažinimas vyrams)

Tai pieno liaukų padidėjimas, kurį sukelia per aukštas moteriškų hormonų kiekis organizme. Paprastai brendimo laikotarpiu berniukams susiformavusios krūtys išnyksta apie 20-tuosius gyvenimo metus, bet pasitaiko, kai ši problema išryškėja dėl antsvorio ar vartojamų vaistų, steroidų ir t.t. Ginekomastija vyrui gali sukelti psichologinių problemų, bet, laimei, ši bėda yra sutvarkoma chirurginiu būdu.

Pilvo plastika

Po nėštumo arba netekus daug svorio (laikantis dietų, ar po skrandžio mažinimo operacijos) neretai atsiranda pilvo odos perteklius, o dėl ištemptų pilvo raumenų susilpnėja pilvo siena. Todėl atsiranda „atsikišęs pilvukas“, kurio atsikratyti nepavyksta nei fiziniais pratimais, nei sveika mityba. Pilvo plastika, kitaip dar vadinama abdominoplastika, tai operacija, kurios tikslas sukurti plokščią pilvą ir paryškinti liemenį. Tai operacija, kuri koreguoja odos perteklių, riebalų perteklių ir pilvo sienos laisvumą. Operacija atliekama bendrinėje nejautroje, kurios metu atliekamas pjūvis apatinėje pilvo dalyje, kurią  dengia apatiniai rūbai, todėl šis pjūvis išlieka nepastebimas net ir dėvint bikinį. Dažnai greta abdominoplastikos, atliekama ir juosmens srities liposukcija, kuri dar labiau išryškina liemenį. Pilvo plastikos metu taip pat gali būti ir koreguojamas  pilvo raumenų prasiskyrimas (diastazė, moterims po nėštumo). Pilvo plastika gali būti kelių rūšių arba kombinuota su kitomis plastinėmis operacijomis:

 • Mini pilvo plastika (horizontalus pjūvis, kai bamba išlieka nekoreguota).
 • Pilna pilvo plastika (horizontalus pjūvis ir kai suformuojama nauja bamba).
 • Pilvo plastika „Fleur-de-Lis” (dažniausiai taikoma po nutukimo, atliekant vertikalų pjūvį).
 • Kombinuota plastinė operacija „Mommy Makeover” (pilvo plastika, krūtų korekcija, riebalų nusiurbimas).
 • Kombinuota pilvo plastika su diastazės korekcija.

Pilvo raumenų diastazė

Diastazė – tai tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas. Ši diagnozė nustatoma moterims, kurios patyrė nėštumą ir gimdymą. Nėštumo metu pilvo raumenų išsiskyrimas laikomas normaliu reiškiniu, nes tai įtakoja augantis vaisius, didėjanti placenta ir įsitempę pilvo raumenys. Diastazės metu kairės ir dešinės pusės raumenys atsiskiria viduryje ties baltąja pilvo linija. Remiantis statistika, raumenų diastazė yra labai dažna būklė – ji kankina net iki 70 % visų gimdžiusių moterų ir gana dideliai daliai gimdžiusių moterų diastazė išlieka nuolat. Dažniausiai itin ryškus pilvo raumenų prasiskyrimas matomas plika akimi – pilvukas būna šiek tiek nukaręs, išsipučia pavalgius ar atsigėrus, o kartais atrodo taip, kaip nėštumo metu. Deja, dažniausiai nei sporto, nei dietų pagalba šios būklės atsikratyti nepavyksta, ko pasekoje diastazė gali sukelti ir sveikatos problemų – ima skaudėti nugarą, gali atsirasti išvaržų, atsiranda šlapimo nelaikymas. Įtrūkusių raumenų korekcija atliekama per 10-15 cm pjūvį papilvės raukšlėje  sutvirtinant pilvo sieną aukščiau ir žemiau bambos. Dėka sutvirtintų pilvo raumenų gražinama plokščio ir stangraus pilvuko išvaizda, šiek tiek sumažėja ir liemens apimtis. Jeigu pacientei buvo atlika  Cezario pjūvio operacija, pilvo raumenų diastazės korekcija atliekama per tą patį pjūvį. Bambos pozicija dažniausiai neliečiama, tačiau jei moteris susiduria su bambos išvaržos nepatogumais, operacijos metu galima ir bambos korekcija. Taip pat ši operacjija gali būti kombinuojama ir su pilvo plastika (abdominoplastika). Kadangi neretai moteriai sunku atpažinti, ar dėl jos atsikišusio ir į vietą nesugrįžusio pilvuko kalta mityba, fizinio aktyvumo trūkumas, ar raumenų išsiskyrimas, kviečiame atvykti NEWMAN Aesthetic klinikos plastikos chirurgo konsultacijai ir sužinoti tikrą šios būsenos priežastį.

Odos darinių šalinimas chirurginiu būdu

Chirurginiu būdu galima šalinti įvairius apgamus, bei kitus odos darinius. Šiuo būdu darinius reikia šalinti tam, kad dariniai netaptų piktybiniai. Taip pat dariniai gali būti šalinami dėl estetikos ar patogumo: apgamas yra nepatogioje vietoje, todėl toks darinys yra dažnai traumuojamas, ko pasekoje jis skatinamas piktybėti. Taip pat pacientas patiria ir psichologinį diskomfortą – jeigu darinys atrodo neestetiškas, nuolat stengiamasi jį užmaskuoti.  Ši procedūra atliekama vietinėje nejautroje, t.y. nuskausminamieji vaistai suleidžiami toje vietoje, kur bus šalinamas darinys. Odos darinių šalinimą chirurginiu būdu NEWMAN klinikoje atlieka abdominalinis arba plastikos chirurgas. Prieš apgamų šalinimą būtinas gydytojo dermatovenorologo ištyrimas dermatoskopu ir šio gydytojo siuntimas. Pašalintas darinys yra išpjaunamas ir išsiunčiamas histologiniam ištyrimui. Praėjus 7-14 dienų po procedūros, pašalinami siūlai ir aptariami histologinio tyrimo rezultatai. Kokie chirurginio darinių šalinimo privalumai? Nereikia skirti papildomo gydymo, pakanka vos vienos procedūros, pašalinti dariniai toje vietoje neatsinaujina, išsiaiškinama tiksli pašalinto darinio kilmė (piktybinis ar ne).

Injekcinės procedūros

Bėgantis laikas, gravitacija, nuolatinis skubėjimas, stresas, nemiga, žalingi įpročiai skatina odos senėjimą, kuris palieka savo pėdsakus mūsų veiduose. Bet šiuolaikinė medicina yra stipriai pažengusi, todėl injekcinėmis procedūromis galima koreguoti patamsėjusius paakius, naujai atsiradusias, ar pagilėjusias raukšleles, atgaivinti papilkėjusią ir skaistumą praradusią veido, ar rankų odą, kontūruoti veidą, atlikti randų korekciją, ar gydyti pagausėjusį prakaitavimą. NEWMAN Aesthetic klinikoje atliekamos hialurono rūgšties ir  botulino toksino injekcijos.

Botulino toksino injekcijos

Botulino toksino injekcijos yra minimaliai invazinė estetinė procedūra, atliekama veido mimikos raukšlių gydymui ir prevencijai. Botulino toksinas suleidžiamas į raumenis, kuriuose laikinai blokuojamos nervo galūnėlės ir raumens sąveika. Taip raumens susitraukimas susilpnėja. Dėl to raukšlės išnyksta arba pasidaro mažiau matomos. Vaistas pradeda veikti po kelių dienų, o didžiausias poveikis pastebimas po 2 savaičių, o efektas vidutiniškai trunka 4–6 mėn. Botulino toksino injekcijomis gali būti koreguojamos kaktos horizontalios raukšlės, sritis tarp akių – „pykčio raukšlė”, sritis apie akis – „žąsų kojelės”, taip pat gali būti atliekamas gausaus prakaitavimo (hiperhidrozės) gydymas.

Turite klausimų, o galbūt norite užsiregistruoti plastikos chirurgo konsultacijai? Tai padaryti galite su mumis susisiekę telefonu, arba patogiai užpildę trumpą registracijos formą mūsų svetainėje: registracija specialisto konsultacijai

Klauskite