Konsultuoja
Psichologė - psichoterapeutė Agnė Žvikaitė
Registruotis

Kuo skiriasi psichologas nuo psichoterapeuto?

Neretai kyla klausimas, kuo skiriasi darbas su psichologu nuo susitikimo su psichoterapeutu? Psichologinio konsultavimo metu daugiau orientuojamasi į situacines problemas sudėtingais gyvenimo momentais, padedama ieškoti alternatyvių, kitų elgesio būdų, kai neužtenka jėgų ir objektyvumo tinkamai susiorientuoti pačiam, taip pat norintiems įveikti iškilusius sunkumus esamoje gyvenimo situacijoje bei išmokti su panašiomis problemomis savarankiškai tvarkytis ateityje.Tuo tarpu psichoterapijoje neretai analizuojami gilesni psichikos procesai, siekiama ilgalaikių pokyčių žmogaus asmenybėje ir jo elgesyje. Kaip ir psichologas, psichoterapeutas gydymo procese negali išrašyti vaistų ir gydymo tikslo siekia terapinio pokalbio priemonėmis. Pagrindinis psichoterapeuto skirtumas yra tai, kad jis gydymo metu į problemas gilinasi „giliau”, padeda išmokti naujų elgesio modelių, taip pat psichoterapija yra ženkliai ilgesnis procesas, negu susitikimai su psichologu.

Psichoterapija – kas tai?

Psichoterapija – iš graikų kalbos kilęs žodis „psychotherapía”, kuris reiškia „sielos gydymas”. Tai emocinių, psichinių ir psichosomatinių sutrikimų ir ligų gydymas, taikant psichologinių metodų visumą.  Psichoterapija – tai nemedikamentinis gydymo būdas, kuriuo siekiama palengvinti Jūsų emocinę būklę ir suteikti pagalbą, stengiantis įtakoti ir pakeisti asmenines savybes ir elgesį, kurie trukdo Jūsų savijautai, ar kurti sveikus tarpusavio santykius. Psichoterapijos tikslas yra gilintis šiek tiek daugiau, nei dirbant su psichologu ir padėti išpręsti žmogaus emocines problemas pasitelkiant įvairias psichoterapines priemones. Pavyzdžiui, atsikratyti žalingų įpročių, priklausomybės, streso, emocinių ir santykių problemų. Dirbant su žmogumi, psichoterapeutas gilinasi į jo problemą stipriau ir naudoja tam tikrą terapijos rūšį, tokią kaip kognityvinė elgesio terapija, psichoanalitinė, psichodinaminė ir kitas terapijas. Psichoterapeutas turi platų supratimą apie žmogaus psichiką ir gali gydyti pacientus psichoterapiniais metodais, taikant ilgalaikę ir trumpalaikę, individualią ar grupinę psichoterapiją. Psichoterapijos rūšį, kuri bus efektyvi konkrečiai Jums, psichoterapeutas parenka pagal Jūsų asmenybę ir pagal problemas, kurias patiriate. Pavyzdžiui, jei turite problemų santykiuose su partneriu, prasminga lankytis šeimos psichoterapijos susisitikime kartu su partneriu, nes galima gauti geriausią efektą sprendžiant problemas kartu.

Psichoterapeutas

tai specialistas, kuris baigęs aukštąjį mokslą tęsia studijas specialioje psichoterapinės mokyklos programoje. Yra įvairių psichoterapinių mokymų, kurie skirtingai aiškina žmogaus psichikoje vykstančius procesus, kurie atsispindi žmogaus elgesyje, požiūryje ir gyvenime. Kvalifikuoti psichoterapeutai turi platų supratimą apie žmogaus psichiką ir remdamiesi psichoterapinėmis priemonėmis, padeda žmogui geriau suprasti save bei savo elgesį, analizuoja galimas tokio elgesio priežastis, taiko įvarius terapinius metodus ir padeda žmogui keisti savo elgesį. Tokiu būdu padedama žmogui spręsti jo asmenines problemas, kurioms išspręsti jam nebeužtenka asmeninių resursų. Psichoterapija gali būti taikoma tiek sergant psichikos ligomis ar turint asmenybės sutrikimų, tiek sutrikimų neturintiems žmonėms, norintiems asmeninio tobulėjimo, geriau suprasti ir pažinti save.

Nors yra skirtumų tarp psichologo ir psichoterapeuto konsultavimo, yra ir  bendrų bruožų, būdingų abiems specialistams: tiek psichoterapija, tiek psichologinis konsultavimas yra susitikimas konfidencialioje ir saugioje aplinkoje, kur laisvai galima kalbėti apie savo emocines problemas ir sunkumus, būti dėmesingai išklausytu, bei priimtu be vertinimo ir moralizavimo. Tai procesas, grindžiamas abipusiu bendradarbiavimu.

Turite klausimų, o galbūt norite užsiregistruoti psichologo – psichoterapeuto konsultacijai? Tai padaryti galite su mumis susisiekę telefonu, arba patogiai užpildę trumpą registracijos formą mūsų svetainėje: registracija specialisto konsultacijai

Susitikimui su NEWMAN klinikos psichoterapeutu siūlome Jums jaukią, šiltą, saugią ir konfidencialią aplinką.

Klauskite