Pavasarį paprastai daugeliui žmonių padidėja nervų sistemos jautrumas. Jeigu rudenį jaučiamas ilgesys, tai pavasarį daugelis kenčiame nuo stiprių nuotaikos svyravimų: susierzinimą kelis kartus per dieną gali keisti apatija. Net įprasti protiniai ir fiziniai krūviai šio sezono laikotarpiu daugeliui tampa sunkiai pakeliami. Pateikiame Jums keletą specialistų rekomendacijų kaip pagerinti mūsų savijautą:

Kokybiškas miegas. Pavasarį mūsų organizmas reikalauja daugiau miego. Dabar visaverčiam poilsiui reikia dešimties valandų. Nemiga – viena pagrindinių sezoninio sveikatos pablogėjimo priežasčių. Ji sumažina darbingumą ir net intelekto lygį. Nevalgykite prieš miegą ir nepersivalgykite, miegokite išvėdintame kambaryje.

Kontrastinis dušas. Iš ryto pasinaudokite tonizuojančiu dušu, net ir nedidelis temperatūrų kontrastas veikia gaivinančiai: pagerėja kraujotaka, paspartėja medžiagų apykaita odoje ir poodiniame riebaliniame sluoksnyje.

Pilnaverčiai pusryčiai ir mityba. Pavasarį organizmas energijos semiasi iš angliavandenių. Štai kodėl negalima mažinti raciono kaloringumo saldžių vaisių, bulvių, medaus, košių bei kitų grūdinių produktų sąskaita. Be to, angliavandeniai padeda kovoti su pervargimu, stresu ir nuotaikos svyravimais. Baltymingus produktus vartokite per pietus ir vakarienę. Įtraukite į savo racioną žalių daržovių, vaisių, uogų, žalumynų, riešutų, medaus.

Vitaminų parama organizmui. Streso metu ypač išsieikvoja B grupės vitaminų atsargos. Šie vitaminai turi patekti į organizmą su mineralais, todėl daugelis gydytojų rekomenduoja kasdien vartoti polivitaminų su mineralais.

Jeigu laikotės visų pirmaeilių specialistų rekomendacijų, bet visgi nepavyksta savarankiškai susitvarkyti su savo emocijomis, mūsų klinikos specialistai pasistengs Jums padėti. Susitikimui su NEWMAN klinikos psichoterapeutu siūlome Jums jaukią, šiltą, saugią ir konfidencialią aplinką.

Klauskite